» J-Roc Harmon o drugiej części „The 20/20 Experience” i Mirrors Justin Timberlake Polska wp_head(); ?>
image01
image01
image01
image01

 

Najnowsza płyta Timberlake’a „The 20/20 Experience” już odniosła wielki sukces, a to dopiero początek. Producent i twórca tekstów piosenek, Jerome „J-Roc” Harmon, powiedział Billboardowi, że JT wykorzysta jeszcze niewykorzystany materiał.

Zanim wybraliśmy te 10 piosenek plus 2 bonusowych, które pojawiły się na płycie, mieliśmy nagranych około 30-40 utworów„, mówi Harmon. „Więc wydaje mi się, że do „The 20/20 Experience” vol. 2 wykorzystamy kilka „starych” piosenek, ale też nagramy na pewno kilka nowych.

Harmon zaczął pracę z Timbalandem w 2007 roku, kiedy pracowali razem nad „Shock Value”, na której możemy posłuchać również Justina w utworach „Give it to Me” oraz „Release”. Kiedy J-Roc współpracował z tą dwójką nad singlem „Carry Out” już wtedy zaczął myśleć o nowej piosence, która koniec końców okazała się być najnowszym singlem Timberlake’a – „Mirrors”.

Nad „Mirrors” zaczęliśmy tak naprawdę pracować już w 2009 roku, ale ten utwór został odłożony do szuflady„, przypomina sobie Harmon. „Justin mówił wtedy „Zostawię to na mój nowy album”. Nie wiedzieliśmy wtedy, że faktycznie wróci do muzyki, podchodziliśmy do tego dość sceptycznie, mówiąc „Ach, koleś, przecież teraz zajmujesz się filmami” – właściwie, mogliśmy czekać na to nawet i 10, 15 lat, nic nie było wiadomo. Ale rok temu zaskoczył nas, mówiąc, że jest już gotowy i wtedy z powrotem wyciągnął „Mirrors”.

Harmon zwraca uwagę na to, że pierwotnie 8-minutowe „Mirrors” nie było napisane tak, jak brzmi ono teraz. Drugą połowę utworu wymyślono dosłownie kilka lat później, jako osobną piosenkę. „Chcieliśmy by każdy utwór gładko przechodził jeden w drugi, więc jeśli podzieliłbyś wszystko na części, wyszłoby, że druga część „Mirrors” to tak naprawdę osobna piosenka. Kiedy mieliśmy już wszystkie utwory, które Timberlake chciał zostawić na płycie, zaczęliśmy wszystko wiązać ze sobą, tak więc druga część „Mirrors” po prostu sama się wpasowała w odpowiednie miejsce.


(C) 2012-2018 JUSTIN TIMBERLAKE POLSKA. ALL RIGHTS RESERVED            FACEBOOK     RAMI ARTWORK             KONTAKT