» Sprzedaż albumu w pierwszym tygodniu Justin Timberlake Polska wp_head(); ?>
image01
image01
image01
image01

 

Od wydania „The 20/20 Experience” minął już ponad tydzień, czas więc podsumować jakie wrażenie na świat wywarł powrót Justina do muzyki.

Według przewidywań, album miał sprzedać się w milionie egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych, drugie tyle, w pozostałej części globu. Jak się okazało, prognozy były zbyt optymistyczne. Co prawda, album zyskał prawie milion odbiorców w USA i pokrył się platyną w Kanadzie i złotem w Australii, jednak sprzedaż światowa jest o wiele mniejsza niż się spodziewano. W pierwszym tygodniu krążek sprzedał się w ilości 1.290.000. Nie ma jednak powodów do smutku, bowiem prognozy na drugi tydzień są bardzo optymistyczne, a próg 2. milionów bliski zdobycia. Jak podaje Billboard.com, Justin utrzyma swoją pozycję na liście Billboard Hot 200 ze sprzedażą wynoszącą ok. 300-325. tysięcy.

Ponadto „The 20/20 Experience” zapisało się w kartach historii i ustanowiło kilka rekordów. Jak podaje SoundScan, krążek znalazł się na #1 na iTunes w 89 (!) krajach, co jest najlepszym wynikiem od początku działania serwisu. Jest to też najlepszy debiut w Wielkiej Brytanii od początku roku. Co więcej, płyta zaliczyła 3. najlepszy cyfrowy debiut w historii amerykańskiej listy przebojów.

Dobre wieści szybko dotarły do Justina, który w wyrazie wdzięczności zrobił dla fanów mały konkurs, rozmieszczając winylowe płyty po całych Stanach. Zdjęcia z akcji możecie zobaczyć w naszej galerii lub na profilu Justina na Instagram.

Kopia bez tytułu
bez tytułu

(aby zobaczyć resztę zdjęć, kliknij w powyższe miniaturki)

Poniżej możecie zobaczyć jak debiutował album w poszczególnych regionach:

#1 : Wielka Brytania, Szkocja, Irlandia, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Niemcy, Szwajcaria, Kanada, Stany Zjednoczone

TOP 5: Korea Poł. (#2), Austria (#2), Holandia (#2), Belgia-Flandria (#4), Węgry (#4), Polska (#5)

TOP 20: Francja (#6), Wochy (#6), Belgia-Wallonia (#9), Hiszpania (#9), Finlandia (#10), Szwecja (#12)

Możliwość komentowania jest wyłączona.


(C) 2012-2018 JUSTIN TIMBERLAKE POLSKA. ALL RIGHTS RESERVED            FACEBOOK     RAMI ARTWORK             KONTAKT